Ибупрофен Макс — лекарственный препарат, относящийся к группе нестероидных противовоспалительных средств (НПВП).
Действующее вещество — ибупрофен (Ibuprofenum).
1 таблетка, покрытая пленочной оболочкой, содержит 400 мг ибупрофена.
Вспомогательные вещества: таблетка в день: целлюлоза микроорганизма, моногидрат лактозы, кукурузный крахмал, кроскармеллоза натрия, повидон К30, тальк, диметикон, диоксид кремния коллоидный безводный. Покрытие таблеток: тальк, гипромеллоза, диоксид титана (E171), макрогол 6000, кошениль красный (E124), азорубин (E122), диметикон.
Препарат содержит лактозу.
Препарат содержит кошениль красный и азорубин.
Дозировка
Всегда принимайте это лекарство точно так, как описано в листовке-вкладыше, или по указанию врача или фармацевта. В случае сомнений проконсультируйтесь с врачом или фармацевтом.
Взрослые и подростки (от 12 лет) с массой тела 40 кг и более:
Начальная доза ибупрофена — 400 мг (1 таблетка). При необходимости можно принять дополнительную дозу ибупрофена 400 мг (1 таблетка). Интервал приема следует определять в соответствии с имеющимися симптомами и с учетом максимальной рекомендованной суточной дозы. Он должен быть не менее 6 часов. Общая доза ибупрофена 1200 мг (3 таблетки) не должна быть превышена в течение 24 часов.
Ibuprofen Max — produkt leczniczy należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).
Substancją czynną jest ibuprofen (Ibuprofenum)
1 tabletka powlekana zawiera 400 mg ibuprofenu.
Substancje pomocnicze: rdzień tabletki: celuloza mikrorystaliczna, laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, kroskarmeloza sodowa, powidon K30, talk, dimetykon, krzemionka koloidalna bezwodna. Otoczka tabletki: talk, hypromeloza, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 6000, czerwień koszenilowa (E124), azorubina (E122), dimetykon.
Lek zawiera laktozę.
Lek zawiera czerwień koszenilową i azorubinę.
Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwośd należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Dorośli i młodzież (w wieku od 12 lat) o masie ciala 40 kg i większej:
Dawka początkowa ibuprofenu to 400 mg (1 tabletka). W razie konieczności można przyjąć dodatkową dawkę 400 mg ibuprofenu (1 tabletka). Odstęp pomiędzy kolejnymi dawkami powinien być ustalany odpowiednio do występujących objawów i przy uwzględnieniu maksymalnej zalecanej dawki dobowej. Nie powinien być on krótszy niż 6 godzin. W ciągu 24 godzin nie należy przekraczać całkowitej dawki 1200 mg ibuprofenu (3 tabletki).