Nurofen Ultima is a medicinal product containing paracetamol and ibuprofen.
Each tablet contains 200 mg of ibuprofen and 500 mg of paracetamol,
excipients: croscarmellose sodium, microcrystalline cellulose, colloidal anhydrous silica, magnesium stearate, stearic acid
tablet coating: polyvinyl alcohol, titanium dioxide, talc, macrogol, potassium aluminosilicate, polysorbate.
Dosage
Drug for short-term oral use. Nurofen Ultima should not be used for more than 3 days.
Adults: take 1 tablet with food or drink up to 3 times a day. There should be an interval of at least 6 hours between consecutive doses. If symptoms persist after taking one tablet, you can take a maximum of 2 tablets up to 3 times a day.
Do not take more than 6 tablets in 24 hours (corresponding to 3000 mg paracetamol, 1200 mg ibuprofen daily).
Nurofen Ultima to produkt leczniczy zawierający w składzie paracetamol i ibuprofen.
Każda tabletka zawiera 200mg ibuprofenu i 500mg paracetamolu,
substancje pomocnicze: kroskarmeloza sodowa, celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, kwas stearynowy
otoczka tabletki: alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek, talk, makrogol, potasu glinokrzemian, polisorbat.
Dawkowanie
Lek do krótkotrwałego stosowania doustnego. Leku Nurofen Ultima nie należy stosować dłużej niż przez 3 dni.
Dorośli: przyjąć 1 tabletkę z jedzeniem lub piciem do 3 razy na dobę. Należy zachować co najmniej 6 godzinną przerwę między kolejnymi dawkami. Jeśli po przyjęciu jednej tabletki objawy nie ustępują można przyjąć maksymalnie 2 tabletki do 3 razy na dobę.
Nie należy przyjmować więcej niż 6 tabletek w ciągu 24 godzin (co odpowiada 3000 mg paracetamolu, 1200 mg ibuprofenu na dobę).